25 лютого 2016

СП "Веснянка" - 2 етап

Хотіла б я піснею стати 
У сюю хвилину ясну,
 Щоб вільно по світі літати,
 Щоб вітер розносив луну. 
Щоб геть аж під яснії зорі 
Полинути співом дзвінким, 
Упасти на хвилі прозорі, 
Буяти над морем хибким. 
(Леся Українка)
Вітаємо, дорогенькі!!!
Сьогодні другий етап СП "Весняка"
Сьогодні народилася Леся Українка - українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Автор численних віршів, драм «Камінний господар», «Лісова пісня». 145 років з дня її народження.
З цьго приводу ми пропонуємо вам за Обов`зковий елемент взяти будь-яке з нижчеперелічених свят:
Міжнародний День жінок, День матері, Великодень чи будь-якого іншого весняного свята
і створити будь-яку рукодільну роботу!

Пропонуємо почитати

10 цікавих фактів про Лесю Українку: привиди, скарби та дерева

«Слово Волині» зібрало десять цікавих фактів про видатну волинянку.
1 Під час Другої світової війни садибу Косачів у Колодяжному зруйнували. «Білий» і «сірий» будиночки Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки будували з нуля. Фактично у них ніколи не бувала письменниця. Останній власник будинку, де колись жила родина Косачів, брат Лесі Микола продав його дідові Бориса Клімчука, теперішнього губернатора Волині.
2 Як свідчить професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Наталія Свириденко, на території України є три найбільші раритетні роялі: рояль Терещенків у Національному музеї історії України, рояль Рубінштейна в Одеському будинку вчених та рояль Лесі Українки у Колодяжному.
3 Першою меморіальною річчю, що потрапила до музею у Колодяжному, стала жіноча сорочка з домотканого полотна, передана 1949 року Варварою Дмитрук, подругою Лесі Українки. Востаннє меморіальний фонд музею поповнився 2007 року, коли на території садиби Косачів знайшли посуд, яким могла користуватись родина.
4 На сьогодні усі живі нащадки Лесі Українки живуть за межами України. Це Роберто Гааб (внучатий племінник, онук Лесиної сестри Оксани Косач-Шимановської), що живе у Швейцарії, та Ольга Лютон-Петрова зі США (внучата племінниця, онука Лесиної сестри Ізидори Косач-Борисової).
5 Єдиний родич Лесі Українки, що похований на рідній волинський землі Косачів – молодший брат Лесі Українки Микола. Помер 1937 року. Його могила знаходиться на сільському цвинтарі в Колодяжному.
6 У родині Лесю Українку називали по-різному: Лариса, Леся, Зея, Мишолосія. Ім’я Зея, або Зеїчок, походить від назви сорту кукурудзи «зея японіка» (тонка, як стеблина), так її називала мама. Ім’я Мишолосія ділилось навпіл – так називали Лесю і її брата Михайла, з яким письменниця була дуже близька.
7 У Нечимному (урочище біля села Скулин у Ковельському районі) Леся Українка була лише три дні та дві ночі в 13-річному віці. Тут вона гостювала в дядька Лева скулинського, що мав в урочищі літню хатину, якою користувався, аби випасати худобу. Дядько Лев знав дуже багато легенд і переповідав їх малій Лесі. Цього часу вистачило письменниці, аби набратися вражень і згодом відтворити їх у«Лісовій пісні». Місцеві жителі подейкують, що у Скулинському лісі живуть привиди і вряди-годи лякають туристів, які осмілюються ночувати тут. Тож, можливо, лісовики і мавки з «Лісової пісні» не такі уже й вигадані.
8 Окрім офіційних установ, на честь Лесі Українки названий астероїд «2616 Леся» (2616 Lesya), відкритий 28 серпня 1970 року. Він знаходиться у головному поясі астероїдів, що розташований між орбітами Марса та Юпітера і складається приблизно з 580 000 астероїдів.
9 Садиба Косачів розташовувалась на окраїні села, де були найкращі землі. У розпорядженні родини було 500 гектарів землі, включно з лісами, ріллею та чотирма гектарами саду. Аби тримати в порядку садибу, родина Лесі Українки мала найманих робітників. На території колишніх володінь розташовується Лесин кадуб – джерело й криниця. Колись на місці джерела росла прадавня верба, змальована в «Лісовій пісні». Кажуть, що на території колишньої садиби Косачів захований косачівський скарб.
10 У Луцьку біля В’їзної вежі замку Любарта є дерево, яке іменують Лесиним ясеном. Воно одне з найстаріших дерев міста. Вважається, що саме під ним мала Леся написала свого першого вірша. Нині ж у місті вирішується проблема з деревом, адже воно аварійне й може впасти, зашкодивши перехожим.
Натхення від ДК)
 
Наталія Міщенко
Для цього етапу необхідно створити роботу присвячену одному з весняних свят. Я надихнулася болгарським святом Зустріч весни-Мартенички. Свято проходило першого календарного дня весни і для нього плели ляльок з біло-червоних ниток. Ляльок дарили з побажанням здоров"я та довголіття близьким людям. Дарунок треба було носити з собою, поки не побачиш першого лелеку або перше квітуче дерево. Тоді мартенчика (ляльку) дарили деревцю чи пускали по першій весняній воді.
Мартнечиків я не плела, але прикрасила деревце та побачила перших птахів, що повернулися з теплих країв.
Ось так я зазиваю весну-красну у себе вдома) 
За основу взяла ЗАГОТОВКУ З ПІНОПЛАСТУ ВІД TM ONEGOG (Д. 27)чіпборд ловець снів від Скрапбокс.

Вишневий Цвіт
Напевне, це весна на мене так впливає, але мене дуже потягнуло на мімішності))) Згадала я про цих милих ведмедиків і створила з ними дві листівки. Перша - для мами!А друга з нагоди свята Пасхи! Gyravlick
Створила дві листівки до Дня матері

Я вирішила зробити весняний тег в дуже ніжних кольорах на день 8 Березня з таким банальним привітанням - радій. Для цього етапу я зробила листівку з весняними вітаннями. Цю листівку можна приурочити і до 8-го Березня і до Дня матері і просто привітати особливу людину із настанням весни)))Спонсор  на цей етап
   Майстерня "СкрапШтампінг", що виготовляють штампи для скрапбукінгу, надає:
               

Ваші шедеври ми приймаємо до 05 березня 2016 р.
8 коментарів:

 1. Девочки, спасибо большое за интересные факты о Леси Украинке. Было действительно интересно и познавательно. И работы девочек такие нежные и весенние.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Нам приятно! Спасибо, ждём твои праздничные работы:)

   Видалити
 2. Спасибо за вдохновляющие работы, очень нежные!!

  ВідповістиВидалити
 3. Дівчатка,я не встигла вчора додати роботу-не було можливості доступу до інтернету(((( Може,ще приймете мене ?
  http://vutvoryalki.blogspot.com/2016/03/blog-post_6.html

  ВідповістиВидалити