26 липня 2012

Готуємо з Марія. Історія однієї страви - Іспанська Санґрія.


Санґрія – мабуть, один із найпопулярніших і найбільш відомих іспанських напоїв. Цей винний пунш з’явився на столах Іспанії в 15 сторіччі.  Популярність напою дуже швидко розповсюдилася по всій країні і невдовзі заполонила столи Португалії.  

У ті часи Санґрію готували з червоним вином Ля-Ріоха, місцевим коньяком Херес і різномаїттям фруктів, таких як яблука, лимони, апельсини, виноград і груші.  Однак, оскільки споживання напою поширилося в різних частинах світу, кожна країна створювала власну версію Санґрії, використовуючи місцеві вина та фрукти.
Санґрія стала особливо популярною в Європі в 19 столітті. Цей напій подавали у вищому світі на аристократичних забавах і вечорах, натомість у Північній Америці його так добре не сприйняли. Лише після своєї появи в Нью-Йорку в 1964 році, напій неминуче поширився на весь північний континент.


Назва напою – сангрія – походить від іспанського слова “кров”: Sangre (санґре), оскільки за кольором нагадує насичений червоний колір крові. Є три типи іспанської санґрії: з червоним вином, з білим або ігристим вином, і таку санґрію називають білою, а також Zurra, або Zurracapote, (цей перепис походить з півночі Іспанії) виготовляється з червоним вином, персиками, абрикосами та нектаринами.


Звідки ж така цікава назва?


Існує теорія, що напій отримав свою назву, оскільки нагадував колір крові бика, убитого під час Корріди в Іспанії.  Відомо, що в старовину делікатесом в Іспанських ресторанах вважалися яйця бика, переможеного торреро під час бою, з’ївши які можна було перейняти силу цієї тварини. То, можливо, що й криваво-червоний напій був придуманий саме для того, щоб показати перевагу людини над твариною? Як би там не було, але напій став настільки популярним, що вже ніхто не асоціює його з цією легендою.

Сангрія подається по всій Іспанії та Португалії протягом літа, а в південних і східних частинах країни цілий рік. Перепис цього напою є дуже простий і єдині труднощі, які ви зустрінете на шляху до куштування цього чудового напою – це те, що вам треба буде зачекати кілька годин, поки фрукти вимокнуть у вині, і напій вбере в себе всі смаки свіжих фруктів.


Я не знаю, чи вам вдасться побувати в Іспанії наступні кілька місяців, але якщо ви колись потрапите в цю гарячу країну, раджу замовити в барі глечик санґрії. Сьогодні ж я вам пропоную приготувати білу санґрію – Санґрія Бланка. Надіюсь, що й у вас цей напій стане таким же популярним, як і в інших країнах світу.


Перепис:

Санґрія Бланка

Складники:
3 ст ложки цукру
150 мл яблучного лікеру
1 лайм
1 цитрина
2 спілих персики
3 спілих зелених яблука
1 пляшка сухого білого вина
100 грам малини
Мінеральна вода


У великий збанок влити яблучний лікер, насипати цукор і покласти порізані фрукти: лайм, цитрину, персик і яблука.Залити все білим вином і витримати в холодильнику кілька годин.

Перед подачею в кожен бокал викласти малину, набрати трохи фруктів із збанку і полити зверху вином, заповнюючи бокал до половини. Долити в кожен бокал мінеральної води.


Сангрію можна тримати в холодильнику кілька днів, а невикористані фрукти можна додати в млинці або пиріг.


Смачного!

2 коментарі: