17 травня 2018

Наші вітання з Днем Вишиванки!

Я встану рано-вранці, на світанку,
Як спалахне на квіточці роса.
Вдягну найкращу в світі вишиванку
І оживе, засвітиться краса
   (Н. Красоткіна «Моя вишиванка»)

Доброго дня!
Сьогодні на календарі свято - День Вишиванки!
Це свято набирає великої популярності і за теренами України, адже вишиванка стала модним трендом у всьому світі!!! Багато знаменитостей полюблять одягати вишиванки в сучасних інтерпретаціях молодих українських дизайнерів, які творять неперевершені речі! А скільки краси, праці і любові вкладено в старих вишиванках, неймовірно! 

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки.
Вишиванка – не просте вбрання українців! Це символічна річ для кожного з нас, адже це є святковий одяг! В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історію свого роду.
У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. 

Трішки історії…
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Приєднуйтесь!
Ваш Art Club!

3 коментарі:

  1. Зароджується чудова традиція і меня це дуже подобається краса вишиванки.

    ВідповістиВидалити
  2. Дівчата і вас зі святом! Я завжди з радістю одягаю вишиванку.І сьогодні не виключення, я у своїй любій голубій вишиванці)))))

    ВідповістиВидалити
  3. Гарна традиція! Такі свята мені по кілька раз на рік нагадують, що я як той кравець у драному жупані, не маю власної вишиваної сорочки. Будемо виправлятися.

    ВідповістиВидалити