15 вересня 2017

Завдання: "Українські художники. Шупляк" (ОЕ - портрет)

Усім привіт!
 Прийшов час для виходу нашого нового завдання із серії Українські художники
І сьогодні ми будемо надихатись неймовірними і загадковими картинами
Олега Шупляка.
Двовзори – саме так називає власні картини з подвійним, а то й потрійним змістом Олег Шупляк.  Мабуть, більшість з вас вже неодноразово зустрічали ці зображення в мережі. Вони дуже популярні, викликають чимало захоплення, й не тільки в поціновувачів мистецтва. І не даремно! 

Що ж, давайте знайомитись з художником.
Дух свободи

 Олег проживає у містечку Бережани в Західній Україні. За освітою він - архітектор, хоча призвання своє знайшов саме в образотворчому мистецтві. Раніше працював вчителем малювання у рідному селі, тепер викладає у бережанській дитячій художній школі. Окрім того Олег входить до Спілки художників України, бере участь і влаштовує власні виставки в Україні та за її межами. Він неодноразово демонстрував свої роботи закордоном: у Великобританії, Росії, Японії, Кореї, США, Данії та інших країнах. Та, навіть здобувши світове визнання, він продовжує створювати свої шедеври на старенькому горищі. Олег не проміняв спокій та затишок рідного краю на галас та метушню великого міста. Він обрав життя художника-відлюдника, так би мовити, віддаючи весь свій час та енергію мистецтву.
Підглядаючий Фрейд
Олег малює і у більш традиційних жанрах: асоціативного символізму, абстракціонізму, сюрреалізму; займається реставрацією та церковним розписом. Оптичні ілюзії – це лише частина творчого доробку художника. Однак, вона найбільше привертає увагу поціновувачів мистецтва. Сьогодні попит на його двовзори досить великий – є багато замовлень, пропозицій виставок, тому автор продовжує розвиватись саме в цьому напрямку.
Дівчина, що читає Далі
Потрібно оцінити креативне мислення митця, звичайними його роботи точно не назвеш. Кожнісінький, навіть найбанальніший пейзаж в його руках перетворюється на казковий світ, завдяки оптичним ілюзіям, художнім обманам зору, іграм розуму. А все почалось з простого захоплення. Сьогодні в доробку художника є вже більше 60 двовзорів.
Мені тринадцятий минало
Особливої назви цей жанр поки що не має. Він належить до сюрреалізму, хоча насправді це щось нове, щось інше. Якщо зазирнути до історії, ілюзії у живописі можна датувати десь 16 століттям. Саме у той час Джузеппе Арчімбольдо (а згодом і його послідовники) теж створювали портрети з різноманітних предметів. Та й Сальвадор Далі не нехтував такою цікавою технікою. Можливо, саме одна з його картин надихнула Олега на створення двовзорів. "Студентом я побачив репродукцію полотна Далі "Невільницький ринок з незримим бюстом Вольтера", де за силуетами людей проглядався портрет письменника. Це мене вразило, я зрозумів: образотворче мистецтво не зобов'язане просто відображати, воно може творити чудеса", - розповідає художник.
Двійний портрет Ван Гога
Особливістю Олега у цьому жанрі є саме українська тематика. Художник пояснює своє тяжіння до національного колориту так: "Це не випадково, адже мистецтво знебарвлюється, коли зникає національне".

У своїх ілюзіях він зображає відомих людей. Сьогодні серед його полотен можна виділити окремі серії: письменники, науковці, художники… 
При цьому вся картина складається з окремих дрібних деталей, які доповнюють портрет особистості. Основне завдання художника полягає в тому, щоби поєднати обличчя та сюжет, зробити так, щоб картина легко читалась. Двовзори – це вміле поєднання абсолютно різних жанрів, символічний зв'язок вічних шедеврів та їх авторів. Саме за такі речі Олега називають "Українським Сальвадором Далі". Усі елементи картини повинні бути пов'язані логічно: якщо на картині зображено письменника, то повинні бути й персонажі його творів; якщо це художник – дещо з його картин або особливий, притаманний йому стиль (це, мабуть, найважче, адже Олегу доводиться максимально наближатись до манери чи стилю кожного митця).
Творчість
Якщо вас зацікавила творчість Шупляка, можете завітати на ось цей сайт і надихнутись картинами в повній мірі.

А тепер перейдемо до завдання: 
♥ необхідно зробити будь-яку рукодільну роботу з ОЕ - портрет або надихнутись однією з картин автора;
♥ написати пост (блог чи інша соцмережа), в якому має бути активне посилання на наш блог та банер завдання;
♥ додатись в лінки до 15 жовтня;
♥ за результатами завдання ми розіграємо призи від спонсорів та обиремо ЗД;
♥ звернутися за призом на протязі 2-х тижнів від дня публікаці результатів завдання.
______________________

Чарівна робота Запрошеного Дизайнера-

Марія Дворак 
 Щиро дякую "Art Club UA" за запрошення й чудове завдання. Воно надихнуло мене на створення романтичного весільного конверта для грошового подарунку. Фактурну й багатошарову роботу прикрасив чіпборд "Поцілунок".


Натхненні роботи нашої дизайн команди:


Флокса (Марина)

Для завдання я вибрала своє кумедне портретне фото з папугою. Цей папужка живе  на території фортеці в кіпрському місті Ларнака. Ми з чоловіком довго за ним повзали щоб якомога ближче сфотографувати, а виявилося що він зовсім ручний...

Вітаю! Я теж вирішила використати як ОЕ потретне фото - свого молодшенького сина. Це весняна прогулянка у ботанічний сад, тому і стиль вибрала відповідний. Люблю природу)))
Навіть вирізані квіточки мені неймовірно підносять настрій!

Юлія Дудник
Для завдання я використала фото свого чоловіка. Фото зняли на фестивалі повітроплавання, де він був в команді підбору. А взагалі цією сторнкою хотіла показати, що мій чоловік генератор ідей)))


Сподіваємось, що призи від наших спонсорів спонукатимуть вас до активної творчості!
Запрошені дизайнери гарантовано отримують приз від нашого спонсора.
(Умовою є лише використання отриманих матеріалів при виготовленні роботи для нашого наступного завдання ;))
А решту призів ми розіграємо серед усіх інших учасників за допомогою Randomus:Виробник штампів для скрапбукінгу - Cherrylana designs дарує
сертифікат на 100 грн
 Виробник чіпборду - творча студія Sкрапочка дарує переможцю
сертифікат на 100 грн

Виробник чіпборду - ScrapBox дарує переможцю
СЕРТИФІКАТ НА 70 грн-ЗАВДАННЯ РУКОДІЛЬНЕ -
Чекаємо на ваші роботи до 15.10.2017 року.
 4 коментарі:

 1. Потрясающе! Невероятный талант! Особенно чёрно-белая картина впечатлила. Сначала показалось, что в портрете ещё два лица, а оказалось эти лица тоже силуэты домов и людей. Разглядывать и находить новое можно часами! :)
  Девочки, спасибо за очередное интересное задание!
  Не смогла найти линки оставляю пока свою работу здесь:
  http://sinderella1977uk.blogspot.com/2017/09/blog-post_46.html

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Оль, ми дуже стараємось вас надухнити і щасливі від того, що це вдається ♥
   Лінки будут трішечки згодом, твою роботу обов*язково додамо!

   Видалити
 2. Сьогодні художнику виповнюється 50 років 😉

  ВідповістиВидалити
 3. Спасибо, что познакомили с таким талантливым неординарным художником!

  ВідповістиВидалити