26 березня 2013

Екслюзивна казка.


Усі діти люблять слухати перед сном казки. однак якщо одні невибагливі й задовольняються усім відомими історіями про Колобка, Котигорошка, рукавичку та ріпку, то інші постійно вимагають нових. часто придумуваних спеціально для них, розповідей. І хоч це додає клопоту багатьом татам та мамам, не потрібно впадати у відчай, бо придумувати казку насправді не так уже й важко ))).

Спочатку запропонуйте дитині назвати два-три передмети, а самі назвіть якусь живу істоту. таким чином у вас зявляться голвні герої. наприклад, метелик, зайчик, будинок та веселка. Навколо них і починайте вибудовувати сюжетну лінію. при цьому  не забувайте, що вигадуєте дитячу казку, а не пишете наукову роботу, тому розповідайте простими реченнями, без зайвих зворотів і важкиьдля дитячого сприйняття термінів. Крім того, важливо вкласти у розповідь певну думку, адже казка повинна не лише забавляти, а й навчати моральним принципам і нормам поведінки. А ще  -  не забувайте, що у казці добро завжди перемагає зло.

Якщо ж ви не можете самотужки придумати новий сюжет, то спробуйте переказати на новий лад уже відому казку. Для цього, зокрема, можна ввести сюжет нового персонажа або зробити інші перевтілення - замінити карету на автомобіль чи чоботи-скороходи на роликові ковзани. Таким чином вам не доведеться ламати голову над вигадуванням дійових осіб, розповідаючи про пригоди відомих вашій дитині героїв у нових амплуа і за інших обставин.

Багатьом дітям також подобаються казки навиворіт, коли дійові особи міняються ролями. Наприклад, вовк стає боягузом, а зайчик - хоробрим. Люблять вони й самі бути героями різних історій, чим обовязково потрібно скористатися і залучити своє чадо до процесу вигадування сюжету.

За допомогою казки, до речі, можна здійснювати дитячі мрії, коли тема розповіді збігається з тим, ким хотіли б стати син чи донька, або розгортаються там, де вони хочутьт побувати, приміром, у зоопарку, африці, на Місяці чи Північному полюсі.

Сюжетів для розповідей безліч. Потрібно лише пильніше озирнутися навколо, адже лише про пригоди зубної щітки можна розповісти багато чого цікавого і повчального, не кажучи вже про інші предмети і явища.

Тож фантазуйте, вигадуйте, творіть...Немає коментарів:

Дописати коментар