18 липня 2017

Завдання: "Українські художники. Айвазовський" (ОЕ - море)

Усім привіт! Прийшов час для виходу нашого нового завдання із серії Українські художники. І сьогодні ми будемо надихатись неймовірними картинами
 Івана Айвазовського.
Ім'я художника Айвазовського нерозривно пов'язане з морем. Він народився в Криму, у Феодосії і провів все своє дитинство біля хвиль, то ласкавих, то бурхливих, то каламутних, то іскристих на сонці. З дитячих років ця стихія, бездоганна в своїй мінливості, вабила його. Хлопчиськом сидячи на березі, він вбирав і запам'ятовував, володіючи чудовою пам'яттю художника, щоб потім уже дорослим стати визнаним живописцем-мариністом, мабуть, одним з найбільш відомих російських художників. Коли я вперше потрапила до Третьяковської галереї, я насамперед запитала працівника музею, як потрапити в зал з «Дев'ятим валом» Айвазовського. Вона пояснила мені, як туди пройти, нарікаючи, що в той день кожен другий відвідувач музею підходив до неї з цим же питанням.
Свої твори, що вражали і вражають життєвістю і природністю, художник малював не з натури, а в майстерні. Айвазовський говорив, що рухи живих стихій невловимі для пензля, писати блискавку, порив вітру, сплеск хвилі — немислимо з натури, художник повинен запам'ятовувати їх. Полотна «Вечір в Криму. Ялта» (1848), «Дев'ятий вал» (1850), «Спокійне море» (1863), «Райдуга» (1873), «Чорне море» (1881) та багато інших вражають своєю масштабністю та неповторністю. Коли стоїш перед такими полотнами, з'являється відчуття, що хвиля, зображена художником, миттєво накриє тебе, або ласкавий промінець сонця пробіжить по твоєму обличчю.
Дев’ятий вал, 1850 р.
Райдуга, 1873 р.
Спокійне море, 1863 р.

У 1898 році Айвазовский написав марину „Серед хвиль“, що стала вершиною його творчості. Художник зобразив бурхливу стихію — грозове небо і бурхливе море, вкрите хвилями, що немов киплять у зіткненні одна з іншою. Він відмовився від звичних у своїх картинах деталей у вигляді уламків щогл і кораблів, що гинуть, загубившись у безбережному морському просторі. Він знав багато способів як драматизувати сюжети своїх картин, але не використав жодного з них, працюючи над цією. Майстерність твору „Серед хвиль“ — плід довгої і завзятої праці всього життя художника. Незважаючи на те, що після створення цієї роботи він ще два роки працював, влаштовував виставки своїх здобутків у Москві, Лондоні і Петербурзі, цю картину він не вивозив з Феодосії, і разом з іншими творами заповідав рідному місту.
Серед хвиль, 1898 р.

Неможливо підрахувати, скільки всього полотен створив за своє життя Айвазовський. Самих лише картин майже шість тисяч. А художник ще створював графічні малюнки, акварелі, сепії. Своєю найкращою картиною майстер вважав ту, що стоїть на мольберті в майстерні, щойно розпочату.

Хто хоч раз опинився на березі моря, вже ніколи не забуде цей неповторний краєвид, шепіт хвиль, його подих та назавжди збереже ці спогади. Море зачаровує своєю неповторністю. Воно ніколи не буває одноманітним, нецікавим. Таємниче, мінливе, неосяжне — воно хвилює душу, не залишаючи людину байдужою. Одного дня воно тихе і спокійне, начебто велике дзеркало, холодне й прозоре. Сонячні промінчики пронизують солону воду, сягають дна, лагідно торкаються золотавого піску та яскравих мушель, гладеньких камінців і зеленуватих водоростей, ловлять маленьких спритних рибок, які зграйками весело бавляться біля берега. 

Наступного дня все раптом змінюється. Налетить поривчатий вітер і гнатиме хвилі до берега. Вода стане каламутно-зеленою, іноді темно-синьою, іноді навіть чорною. Недаремно говорять: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». А побачити ці хвилюючи моменти моря, зображені на полотні, та відчути його подих наяву — враження, яке залишиться з вами на все життя. Багато хто з художників звертався та і сьогодні звертається у своїй творчості до зображення моря. Але неперевершеним мариністом залишається Іван Костянтинович Айвазовський. Його по праву називають співцем моря.


А тепер перейдемо до завдання: 

♥ необхідно зробити будь-яку рукодільну роботу з ОЕ - море;
♥ написати пост (блог чи інша соцмережа), в якому має бути активне посилання на наш блог та банер завдання;
♥ додатись в лінки до 15 вересня
♥ за результатами завдання ми розіграємо призи від спонсорів та обиремо ЗД;
♥ звернутися за призом на протязі 2-х тижнів від дня публікаці результатів завдання.
______________________

Запрошений дизайнер - Людмила Половинко.


Привіт, мене звати Людмила Половинко (LudmilaP) і я сьогодні буду надихати вас в своєму улюбленому блозі! Надихнувшись, неймовірними полотнами Івана Айвазовського, я створила свою мініатюру "Море". В роботі я використала штамп розу вітрів та набір гілочок від Cherrylana designs.  Синє глибоке море таємниче та мінливе, хвилює душу та звеселяє серце. Сонячне проміння, яке досягає дна та лагідно торкається золотого піску та яскравих мушель, гладеньких камінців та водоротей. Ласкавий вітер підганяє хвилі до берегу, де маленькі дітки бавляться у пісочку. В мене таке враження, що я б дивилася на море безкінечно!

Щиро дякую за запрошення!
Бажаю вам теплого літа та цікавих подорожей!
Натхненні роботи нашої дизайн команди:

Флокса (Марина)
Як і Айвазовський, я спробувала написати марину. Картина малювалась близько 7 годин, під кінець я була втомлена, виснажена, але неймовірно щаслива!

Freedom
 У мене вийшло полотно про 5й день народження мого синочка, який ми святкували на морі. У декорі використовувала різний чіпборд, квіточки і черепашки привезені в той рік з моря.

Сіправська Надія
У мене для цього завдання ось така надихаюча сторінка, про море, подорожі, далекі цікаві країни.
Чіпборд, використаний у роботі - від нашого спонсора - Scrap boxЧунис Євгенія
Моя робота - легка морська листівочка...звичайно про голубе море і голубе небо :), про екзотичні пальми і про  маленьких рибок.
В роботі використала чіпборд від нашого спонсора  -  "Скрапочка"

Gyravlick
А у мене закладки... морські... міксед-медійні, про що свідчить штампінг (Cherrylanadesigns), краскінг, робота зі спрeями, трафарeтами, кракeлюр. Палітра, настрій — всe цe морe...


 Надіємось, що призи від наших спонсорів спонукатимуть вас до активної творчості!
Запрошені дизайнери гарантовано отримують приз від нашого спонсора.
(Умовою є лише використання отриманих матеріалів при виготовленні роботи для нашого наступного завдання ;))
А решту призів ми розіграємо серед усіх інших учасників за допомогою Randomus:
Виробник штампів для скрапбукінгу - Cherrylana designs дарує
сертифікат на 100 грн
 Виробник чіпборду - творча студія Sкрапочка дарує переможцю
сертифікат на 100 грн

Виробник чіпборду - ScrapBox дарує переможцю
СЕРТИФІКАТ НА 70 грн


-ЗАВДАННЯ РУКОДІЛЬНЕ -
Чекаємо на ваші роботи до 15.09.2016 року.
 

5 коментарів:

 1. Надихаючі роботи !
  Особливо вражаюча робота від Марини (Флокси)! До речі,якими фарбами ви писали картину ?
  пс: Марина-морська ))) совпадєніє ? ;)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую!! Дуже приємний комплімент "Марина-морська") не знаю чи співпадіння, але море люблю до нестями!!
   Картина написана маслом.

   Видалити
 2. Моя работа: http://ideas-from-olesya.blogspot.com/2017/08/blog-post_18.html

  ВідповістиВидалити