27 березня 2017

Сьогодні Міжнародний день театру

Сьогодні в Україні, та й в усьому світі, день високого мистецтва та смаку - Міжнародний день театру! Вітання усім причетним до цього свята.

З цієї нагоди я, Флокса (Марина), хочу розказати вам про роль театру в нашій сім*ї. Ні, у нашій родині немає  ні акторів, ні операних співаків, і навіть білетерів, а є проста подружня пара, яка регулярно відвідує вистави та концерти.
Я не можу сказати про себе, що я вискоінтелектуальна особа та добре розуміюсь на всіх театральних тонкощах, але я вірю, що смак можна розвивати, так само як і в "гурманстві")) 

Плануючи подорож в нову країну чи місто, ми обов*язково звертаємо увагу на концерти та вистави, які там проходять в саме той період. Докладаємо усіх зусиль, щоб купити квиточки і потрапити туди. Наприклад,  вперше познайомилась з творчістю композитора Альберто Хінастери  саме в Одеському оперному театрі, твори якого стали у мене асоціюватися саме з цим містом. У Львівському оперному театрі ми вперше насолоджувались опереттою із субтитрами-перекладом, це було неперевершено! Адже оперний спів, ще й італійською, дуже важко зрозуміти і переклад був дуже доречним. Таким чином ми ще тісніше знайомимося з новими місцями, одночасно розвиваючись.

А у Будапешті мене вразили - люди, точніше тиша в залі. Ніхто не перешіптувався, не перевіряв вайбер/фейсбук/смс, навіть не кашляли (!), лише після закінчення композиції робили паузу ще кілька секунд і вже потім всі кашляють (кому першіло в горлі - терпіли 10 хвилин). Так проявляється повага до музикантів та артистів. Нам, українцям, до цього ще далеко. Але я в нас вірю, ми зможемо поводити себе культурно і чемно, так же?

Дуже цікаво почитати ваше ставлення на цю тему. Як часто відвідуєте театри, а як би хотілось? Можливо перші спогади розкажете? 

Вітаємо усіх, хто прямо чи опосередковано повязаний з цим святом!
Бажаємо нам розвитку театрального мистецтва та достойних умов та оплат праці "театралам".
Любіть себе, ходіть в театри!!

2 коментарі:

 1. Згодна на 1000% - смак можна розвивати, головне мати бажання рухатися вперед. скажу чесно, раніше ходили частіше на вистави, зараз на жаль є багато чинників, що заважають насолоджуватись цим живим мистецтвом. Будете у Миколаєві :), рекомендую наш Українській театр драми на муз.комедії, у них чудова балетна трупа та непогані як для провінції вокалісти http://www.maut.com.ua/

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, Оленко, за запрошення.
   Так, іноді складаються обставини, що "культурні" виходи в стають на другорядний план. Головне тримати театр в душі і по можливості не забувати про нього))
   Дякую за відгук ♥

   Видалити