24 травня 2011

Бонбоньєрка - що це за диво?

В нашому блозі вже був майсте клас як робити бонбоньєрку і зараз вже майже не лишилось людей для яких це слово було б невідомим. Але троши теорії як завжди не завадять, а ще і трохи прикладів.
Отже сьогодні я розповім про бонбоньєрки.
БОНБОНЬЄРКА (від франц. bonbon - цукерка). Витончена коробочка для цукерок.


Спочатку бонбоньєрки були двох видів: високі у формі куба або скриньки для постійного зберігання розсипних цукерок, що виготовляються з дерева або металу (срібла, міді, латуні, жерсті), і плоскі картонні, без будь-яких елементів прикраси, в які вкладали тендітні цукерки ( з лікерною начинкою) в один ряд з відділенням для кожної і в яких переносили їх з кондитерської.

Поступово другий вид бонбоньєрок став домінувати, в них стали укладати найчастіше шоколадні цукерки, а зовнішню сторону коробки обклеювати кольоровим папером з малюнками.

Южный Стаффордшир, конец 18 века. Бонбоньерка в виде туфельки, эмаль.

БОНБОНЬЕРКА В ВИДЕ СЛОНИКА С БАШЕНКОЙ 
Пурпурин, золото, серебро, алмазы огранки "роза", эмаль
Фирма К. Фаберже, мастерская М. Перхина Россия, С-Петербург, до 1898


У Європі здавна існує мила традиція: всім своїм гостям молодята дарують невеликі сувеніри, висловлюючи подяку за те, що вони прийшли до них на свято. Подарунки бувають різні: плитка шоколаду з монограмою, м'яка іграшка, рамочки для фотографій або навіть маленькі рослини в горщиках. Однак найчастіше сувенірами для гостей стають красиві бонбоньєрки.

Традиція виготовлення і дару бонбоньєрок з мигдалем всередині з'явилася дуже давно, коли дозволити собі таке задоволення могли тільки дуже багаті люди.



Число мигдалин, які кладуть всередину бонбоньєрок, повинно бути непарним. Три мигдалю символізують наречену, нареченого і їх майбутньої дитини, а п'ять - щастя, здоров'я, багатство, достаток і довге життя.


Зрозуміло, що в якості наповнення для бонбоньєрок можна використовувати будь-які інші солодощі: цукерки, шоколад, печиво. Та й упаковка може бути різною: і коробочки, і мішечки з тканини. Але ось одна умова необхідно дотримати обов'язково: все має бути красиво прикрашено!

Зараз різноманітність бонбоньєрок просто вражає. Вони можуть бути будь-якої форми, яка вам сподобається. Немає жодних обмежень і умовностей.


Бонбоньєрки можуть бути не коробочками з паперу, а мішечками з тканини. Ці маленьке мішечки нічим не поступаються коробочках.


Багато схем та ідей для бонбоньєрок можно знайти в інтеренеті, тому більше ніяких прикладів. Головне в цій маленькій речі ваша індивідуальність, головне взяти саму звичайну коробочку и вдихнути в неї життя, частку вашого свята і вдячності тим людям які були з вами в цей великий день.

Експериментуйте і натхнення вам!

P.S. Майстер клас по створенню бонбоньєрки від Леріки ви можете знайти тут.

2 коментарі: