12 березня 2011

Тонування паперу за допомогою чаю.

Необхідність у тонуванні паперу може виникнути як у початківців, так і у далеко не новачків у скрапі. Тонований папір може стати оригінальною основою вінтажних робіт будь-якого скрап-напрямку – як елемент сторінок, листівок, скрап-об’єктів так і блоком сторінок блокнотів та кулінарних книг.
Тонування паперу можна здійснити наявними у кожному кавою та чаєм. Для цього необхідно заварити дуже міцний чай, приблизно 6 столових ложок чаю на 300 грамів кип’ятку. Доки чай настоюється, необхідно підготувати вашу робочу поверхню – встелити її скатертиною, нарізати папір до необхідного формату. Перед тонуванням папір слід трохи змочити водою і розгладити її широким пензлем. Після цього наноситься перший шар заварки, витримується 3-5 хвилин на всмоктування, після цього повторюється, при цьому кожен наступний шар слід наносити, тримаючи пензлик під іншим кутом. Кількість шарів залежить від необхідного для Вас тону та насиченості паперу. Для ефекту плям можна після неповного висихання сторінки розбризкати пензлем заварку або на вологий папір розсипати трохи гранул розчинної кави.
Від характеру роботи, яку Ви плануєте з тонованим папером, залежить необхідність тонування однієї або обох сторін листа.
Для створення більш реалістичного ефекту старовини можливо використати на краях паперу тонування бальзамічним оцтом в кілька етапів або дистресовими чорнилами Vintage photo.
Скрап-майстрині, Ви можете експериментувати з тонуванням паперу, використовуючи різні сорти чаю, наприклад, зелений чай дає легкий оливковий відтінок, каркаде – відтінок рожевого. Таким чином, можна комбінувати відтінки в межах одного листа паперу і створювати неповторні композиції!
Для натхнення хочу представити Вам мої роботи з використанням бумаги, тонованої в чорному чаї – блокнот і чоловіча листівка. Для збільшення ефекту старовини я тонувала краєчки чорнилом та проштампувала папір

Бажаю Вам веселих вихідних!!!:)

6 коментарів:

 1. Спасибо большое за подробный рассказ о технологии. Бум пробовать)

  ВідповістиВидалити
 2. Всегда пожалуйста!Оставляйте ссылочки на работы с вашими результатами экспериментов, с удовольствием все посмотрим!:)

  ВідповістиВидалити
 3. я тоже так тонирую - правда, в кофе мне больше нравится ))
  Ну и стараюсь не использовать офисную бумагу - она ж не архивного качества. Я беру бумагу из альбомов для рисования.

  ВідповістиВидалити
 4. Ну и мои примеры:
  блокнот - http://dja-karta.blogspot.com/2011/01/2_14.html
  еще блокнот - http://dja-karta.blogspot.com/2011/01/3.html
  а тут на тонированной в кофе бумаге я писала журналлинг - http://dja-karta.blogspot.com/2011/03/blog-post_09.html

  ВідповістиВидалити