19 жовтня 2016

Завдання-розповідь.Краматорськ. ОЄ: ШЕСТЕРНІ

Привіт! На зв`язку Gyravlick та команда ДК АртКлубу!
Зазвичай всі пишуть та розповідають про великі та знамениті міста нашої країни. Та й всі з нашої ДК мешканки обласних міст, одна я з провінцїї. На правах дизайнера АртКлубу розповім про своє рідне містечко. Зламаємо стереотипи)) Терикони? Ні, не чули!
І з чого почнемо?

Назва та роки

Місто молоде, йому всього лише 148 рочків. Цим ВСЕ сказано.
Дивина, та досі ніхто точно не знає, чому так називається місто та що означає назва. Є одна з версій, до якої я схильна, її автор наш краєзнавець Н.І.Древетняк. За його твердженням, в районі майбутньої зд-станції Краматорська в давні часи пролягав чумацький шлях і проїжджали купці, зупиняючись тут на відпочинок, торгували крамом (дріб'язковим товаром). Крамові торги - так, за словами Н.Древетняка, навколишні мешканці називали це місце. Потім, на думку краєзнавця, воно стало першоосновою для назви "Краматорськ". На початку 70-х рр. краматорський історіограф уточнить: станція Краматорська "зобов'язана" своїм ім'ям історично сформованому тут назвою "Крам на Торі" - нібито так називали місце чумацьких Крамових торгів у річки Тор (колишня назва р.Казенний Торець та міста Слов`янськ).
А ще історики тлумачать першу частину назви як "крому" - межу.Тут у нас був південний кордон Російської імперії та “торські дачі”. А ще був якийся торговець з прізвищем Крам. Ось. Так шо версії є, гадаємо далі))
У нас тут завжди хтось жив ))),а потім почали будувати Курсько-Харківсько-Азовську залізницю, потім європейці надумали будувати завод. У мешканців з`явилася постійна робота, населення почало рости, а Краматоровка стала містом Краматорськ.

...звичайна радянська. Після перестройки новобудов нема.
Але є «Білокам'яне диво». Саме так ми назиаємо величну і найкрасивішу будівлю в місті - Палац культури і техніки. Історія будівництва ДК і Т - Дім Культури і Техніки Новокраматорського Машинобудівного Заводу - в краматорському літописі аналогів не знає: від закладки до церемонії урочистого відкриття пройшло довгих 10 років.
У цій будівлі проходять концерти, там знаходиться міський басейн, дитячі гуртки.

94-й рік
 

А ще тут, у місті, колись був перший багатоквартирний 2-поверховий житловий будинок на території Краматорська, який з'явився в далекому 1880 році. Його побудували для сімей залізничників - службовців станції Краматоровка Донецької Кам'яновугільної залізниці. Будинок знаходився буквально за сотню метрів від будівлі вокзалу.
Ще зветься він Мамонтовським, тому що гроші на його будівництво виділило акціонерне товариство, очолюване відомим російським промисловцем і меценатом Савою Івановичем Мамонтовим. Ім'я Сави Мамонтова вписано в історію Краматорська золотими літерами. Він заслужив це право, адже тільки завдяки його особистій наполегливості примикання Донецької Кам'яновугільної залізниці до Курсько-Харківсько-Азовської сталося на напівстанції Краматорська, і в результаті в 1878 році колишній мало кому відомий Краматорський полустанок перетворився на повноцінну вантажно-пасажирську вузлову станцію.
Станційна «двоповерхівка» служила краматорчанам довго. Останні мешканці покинули цей будинок, напевно, в 80-і рр. минулого століття: керівництво СКМЗ (Старокраматорський Машинобудівний Завод) затіяло поруч будівництво газової котельні, і старовинний будинок виявився в зоні відселення. Скромно і непомітно завершилася його історія. Сьогодні, проїжджаючи шляхопроводом в район Старе місто, можна розгледіти міцні стіни «старожила», які сором'язливо ховаються серед заростей кленів між путями залізниці і вулицею Поштовою.

Залізничний вокзал

Фонтан на площі Миру
Вулиця Паркова. Центр

Природа

Парк "Ювілейний"


На цих фото ви всі помітили багато зелені, я ще з дитинства це помічала: заводи-заводами, а зелені-природи в моєму місті надзвичайно багато і це надзвичайно радує. Є в нас багато водних простор навколо Краматорська, але,насправді, їх чистота така собі (особисто я ніколи не купалась поблизу ні в річці Торець, ні в озерцях). Купатися ми їздимо за місто. О, в нас тааааак багато є де покупатись та посмажити шашлик. Окрім Голубих озер та Дінця, що оточені хвойним лісом, є озера біля селищ Гусаровка,  Сергіївка. Є соляні озера на Славкурорті в місті Слов`янськ.

В нашій окрузі є крейдяні Білокузьминівські скелі
Автор: Konstantin Brizhnichenko. Краматорський ландшафтний парк. Білокузьминівські скелі вночі. Вересень, 2015.
 Фото з мого архіву
А тут живу я. Тут закінчується мій горОд та починається природа.
 
Сад Бернацького. Тут ростуть сторічні дерева!
Я та краєвид з нашого оглядового колеса, що знаходиться в парку  "Ювілейному", найпопулярнішому місці в Краматорську.

В нас є три парки: парк "Пушкіна", парк "Ювілейний" та "Сад Бернацького".

"Робота з металом теж мистецтво"

Ну, заводи я вам показувати не буду, всі і так про це твердять та знають. Особисто я промисловість не люблю, хоча пропрацювала на заводі "Єнергомашспецсталь", який виготовляє унікальну продукцію для атомних енергостанцій, пароходів, кораблів та ін. цілих 8 рочків.

 Але все ж таки покажу)))) не можу непоказати один з заводів))))))))))))


 Отже! Наше завдання міцно зв`язано з шестернями!
Приєднуйтесь!!!
З побажаннями всього найкращого команда АртКлубу!!!

1 коментар: