17 грудня 2014

Майстер-клас "Різдвяна звізда"

Вітаю Вас, любі читачі нашого блогу!

Сьогодні майстер-класити з Вами буду я, Люда або Вишневий Цвіт) А творити ми будемо різдвяну чудо-зірку!Для роботи нам будуть потрібні такі інструменти та матеріали:

- Червоний картон
- олівець, циркуль та лінійка
- ножниці
- різак для паперу або канцелярський ніж
- брадс і шматочок фетру
- скрап-папір
- нитки для в'язання
- металеві дзвоники
- голка та нитка
- клей ( у мене "Дракон Еліт", може бути будь-який інший зручний для вас)
- заготовка для листівки

Отже, приступаємо до роботи)))

1. З червоного не дуже щільного картону вирізаємо два квадрати розміром 10х10 см. Беремо перший з них, проводимо дві діагональні лінії. Відмірявши на прямих сторонах середину малюємо ще дві прямі лінії. Всі вони мають перетинатися в центрі! Беремо циркуль і малюємо коло діаметром 3 см.


2. Відміряємо середину між всіма нашими лініями (2,5 см і 2,5 см) і з'єднуємо між собою діагоналі.


3. Починаємо малювати зірку. Спочатку креслимо великі промені, для цього вершечок прямих центральних ліній з`єднуємо з точками на краю кола (як на малюнку зліва). На діагональних лініях відміряємо по 5 см в два боки від середини кола, малюємо маленькі промені. 


4. Зі всіх боків нашої зірки домальовуємо припуски. Я малювала їх від руки і що називається на око)) Ширина приблизно 0,5 см, краї скошені. Вирізаємо по контуру припусків.


5. Тепер дістаємо другий наш червоний квадрат і або малюємо на ньому все так само як в пунктах 1-4, або просто прикладаємо нашу першу зірку і вирізаємо по її контуру. Якщо ви робите за другим способом, то тут найважливіше зробити ідентичні розрізи на кутиках!


6. Згинаємо наші припуски. 


7. Тепер нам треба прикрасити нашу звізду. Для цього із різного скрап-паперу вирізаємо прямокутники - 3 х 2,6 см для великих променів (4 шт) і 3 х 1,6 см для маленьких (4 шт).


8. Зрізаємо кути на наших прямокутниках, щоб зробити з них трикутники) Для цього визначаємо серединку і за допомогою канцелярського ножа обрізаємо лишнє.


9. Наклеюємо трикутники на зірку. вирізаємо коло приблизно з радіусом 3,5 см і декоруємо його. Я приклеїла такого ангела.


10. Беремо брадс (з довгою ніжкою), і проколюємо передню частину зірки посередині, додаємо фетр чи товстий картон (будь-що, що триматиме об'єм), накладаємо задню сторону зірку і також проколюємо її в середині. Нижня зірка заходить у верхню.Склеюємо їх.


11. З нитки для в'язання робимо маленькі кутасики, прив'язуємо до них металеві дзвіночки. (Як зробити кутасики можна глянути тут і тут ). Пришиваємо їх до зірки. Тут нам в допомозі стануть дірочки на кутиках, а інколи я просто проколювала голку між папером. Пізніше ми заклеїмо ці місця і нитки не буде видно)


12. Вирізаємо боковинки для наших променів - 3 х 0,5 см для великих і 2,5 х 0,5 для маленьких. Найкраще поміряти свою зірку перед цим, тому що ваша ширина може відрізнятися від моєї)) Наклеюємо смужки на боки. 


13. Зірка готова! Підбираємо папір та декор для листівки. Я вибрала українських виробників: папір від Любці Пастушенко та чіпборд від нашого спонсора Вензелика! Зірку за допомогою брадсу кріпим до фону.


13. Приклеюємо все до основи листівки і на голівку брадсу наклеюємо наше коло з ангелом. Коло триматиметься, тільки треба дати йому добре висохнути і не крутити спочатку зірку.Ось що у нас вийшло)


І так в русі!Надіюсь, що все зрозуміло і цей МК буде Вам корисний! Адже така листівка обов'язково сподобається Вашим близьким і вони згадуватимуть такий подарунок ще довго)))

А ще ми будемо раді, як ви похвалитесь нам, що у вас вийшло!

З любов'ю Люда та Арт Клуб!

3 коментарі:

 1. очень интересная открыточка )) только почему в названии "звізда", а не "зірка" ?! спасибо за МК!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо, раді що подобається!))) Назва така, бо зірка, з якою ходили на Різдво колядники, називалася Звіздою)

   Видалити
  2. ух ты, а я и не знала :)) спасибо, что рассказали!

   Видалити