03 жовтня 2013

Фотополювання або… що то за звір «фотоліфтинг»

 Доброго часу доби любі читачі та гості нашого блогу! Нещодавно ми поновили завдання з фотоліфтингу і вже отримали багато ваших чудових фоторобіт. Тож давайте з'ясуємо, що ж це за звір такий - фотоліфтинг та з чим його їдять як його фотографують.
  Якщо ми звернемось до всебачущого ока – Google – то навряд чи знайдемо щось, окрім нескінчених посилань на клініки пластичної хірургії з пропозицією підтягнути все, що є))  Можливо, це й цікаво але не зараз. Тому, дуже добре пошукавши та зібравши по крихтах інформацію можна зформулювати такі прості правила фотоліфтингу.
 • Фотоліфтинг – це повторення фото, що є зразком, але по-своєму. Головне, що повинно зберегтися - оригінальне розташування предметів, що використовується у фото-зразку (композиція). Тобто, якщо на фото-зразку є таця з яблуками, то ви також фотографуєте тацю з яблуками з того ж ракурсу. Але, якщо грані вашої фантазії необмежені ваші яблука можуть бути намальовані, або склеєні з паперу, або це можуть бути зовсім і не яблука. Ваше фото повинно нагадувати оригінал.
 • Фотоліфтинг - це повне або часткове копіювання ідеї фото.
 •  Фотоліфтинг може бути виконаний в тій же кольоровій гаммі, що і оригінал або бути контрастним.
  • Важливо зберегти композицію та ракурс зразку!
 Тепер головне питання: «Нащо воно нам треба?»
 Як і у випадку з ліфтингом листівок, фотоліфтинг допомагає нам вчитись. Вчитись бачити цікаві ракурси, вчить по іншому дивитись на оточуючі нас предмети, вчить гармонійно компонувати об'єкти на фото та обирати кращий ракурс для фотографування. У майбутньому такі навички допоможуть вам у зйомках ваших творчих робот, дітей або ж домашніх улюбленців. І на додаток, це дуже цікаве та захопливе заняття. 
 Щоб нікого не образити та не порушити авторські права для прикладу покажу свій варіант фотоліфтингу:
фото з інтернету
мій варіант
або
мій варіант
або
То ж, я бажаю вам натхнення, вдалих та цікавих фото, які ми будемо раді бачити в наших завданнях та на ваших сторінках.
З повагою, ваша Ірина Зеленська


1 коментар:

 1. Ірина, дякую Вам за чудове роз'яснення!
  Коли я захопилася на блогспоті фотоліфтингуванням, немогла в гуглі знайти, що це. Не розуміла, чОго від читачів очікують, даючи те чи інше завдання.
  Тепер у пошуку буде з'являтися Ваша стаття. І комусь вона допоможе розібратись і створити фотошедевр!

  ВідповістиВидалити