28 серпня 2012

Вишивка хрестиком: прикмети і забобони


                    Вишиті картини допомагають здійснювати мрії


Вишитий кінь - прикмета кар'єрного зростання (Схема від Нової Слободи)
У будь-якій галузі є своя «професійна деформація», і вишивка хрестиком тут – не виняток. Це популярне хобі об’єднало жінок з усього світу не лише мистецькою привабливістю, а й вишивальними прикметами. Що вишити, щоб вийти заміж? Які картини вишивають для здоров’я, подорожей та покращення роботи? Такі питання дуже часто звучать у рукодільних спільнотах. На просторах СНД на ці запитання існують дуже чіткі відповіді: хочете здійснити задумане – вишивайте картину з конкретним сюжетом.

Будинок. Вишити будинок – покращити житлову ситуацію, вірять сучасні вишивальниці. Тому схеми будинків – одна з найпопулярніших тем у виробників вишивального приладдя. Хтось із майстринь мріє про нову квартиру, хтось хоче переїхати до приватного будинку, тож і вишиті картини з будинками бувають абсолютно різні: великі, маленькі, з сільськими хатками чи хмарочосами. Нині найбільшою популярністю користуються милі будиночки від художника Майкла Пауелла.
Будинки Майкла Пауелла
Гарбуз, а також жайворонки. Символ родючості та збільшення родини.
Горіх. Схеми з горіхами не досить популярні, а дарма – вишиті горіхи означають довголіття, мудрість та силу розуму.
Грошове дерево. Ця назва говорить сама за себе – вишивка з грошовим деревом має принести матеріальне благополуччя. Зазвичай, на такій роботі красується дерево у східному стилі, оздоблене декоративними монетками.
Журавлі. Ці птахи у вишивальниць асоціюються зі здоров’ям. Тож вишити парочку журавлів (в ідеалі – на тлі чогось зеленого, дерев, гілочок) означає спекатися поганого самопочуття. Також для покращення здоров’я вишивають соняшники (обов’язково з насінням).
Занадто втомився. Це назва вишитої картини від фірми Dimensions. На гілці дерева, звісивши лапи, лежить лінивий кіт. Саме в цього кота «зашивають» лінощі власних дітей, аби вони добре навчалися у школі та вдало складали іспити.
Занадто втомився від Dimensions
Золота рибка. Якщо її не можна впіймати, то вишити – будь ласка! :) Цим і користуються майстрині, які заради втілення мрій вишивають золоті рибки.
Квіти. Найпопулярніша тема для вишивки означає гармонію та затишок. Ще б пак: прикрашаєте стіни помешкання вишитою картиною з квітами – і одразу стає затишніше :) Одну квітку можна вишити на пляжній сумці, наприклад.
Коні. Вишивати коней – справа непроста (звісно, якщо малюнок відображає коней у натуральному вигляді, а не у мультяшному). Тому зробивши велику вишиту картину з кониками, можна добряче втомитися. Не дивно, що коней голкою й ниткою зображують саме для пожвавлення бізнесу, просування кар’єрною драбиною та загалом для різноманіття на роботі. Також для кар’єрного зросту вишивають картини, на яких зображено драбину.
Корабель. Частенько майстрині вишивають кораблі та човни. Ці символи, якщо вірити вишивальним прикметам, означають цікаві мандри. Відповідно, чим більша картина з кораблем, тим більше вражень із собою привезе додому мандрівник. Якщо ж ви хочете відвідати конкретну місцевість – варто вишити саме її зображення.
Вишита картина з кораблем - до мандрів
Майже ідеальний. Ще одна назва схеми для вишивки Dimensions, яка вже стала легендарною у вишивальних колах. На невеличкій картині зображені три ангели, один з яких – з розплющеними очима та кривеньким німбом. Картинку Майже ідеальний вишивають, щоб завагітніти. Безліч майстринь підтверджують, що ця прикмета вишивки хрестиком «спрацьовує» моментально :)
Майже ідеальний від Dimensions
Вишиті маки та піони. Символи кохання, ніжності та зустрічі з коханою людиною! Також заради «притягнення» любові вишивають всього по парі: дві пташки, дві квітки, двох тварин.
Вишиті маки (виробник - Золоте Руно)
Машина. Іноді вишивальницям для повного щастя бракує лише автівки. Ось у таких випадках у нагоді стають схеми з машинами: їх вишивають, і незабаром у родині з’являється транспортний засіб :)
Маяк. Один з найпопулярніших символів вишивальниць – його зображують і молоді, і старші майстрині. Вони вишивають маяк заради вирішення певної проблеми чи загалом для того, щоб зорієнтуватися у скрутній ситуації і знайти свої місце у житті.
Вишивка - маяк від Dimensions
Морські мушлі. Їх вишивають ті, хто мріє добре відпочити на морі.
Пейзажі. Вишити пейзаж означає знайти внутрішню гармонію та знайти сприятливі можливості для вирішення проблем.
Вишивка пейзажу
Персики. Вишиті персики символізують молодість, здоров’я та красу. Тож для того, щоб надовго залишатися у гарній формі, можна вишити парочку плодів.
Підкова. Вишити підкову означає принести до хати успіх та благодать. Подібно до вивішування звичайної підкови на будинку, вишиту підкову треба розташовувати «мішечком» (рогами догори), щоб успіх з неї не випав.
Хліб. Вишита хлібина – ознака мудрості та розумової праці. Від горіха цей символ відрізняється тим, що означає ще й матеріальне багатство.
Як бачимо, вишивальні прикмети підходять під всі випадки життя :) У них можна вірити чи ні, проте головне – не доводити ситуацію до абсурду, намагаючись вишити щось, наприклад, «для схуднення» ;)

джерело

5 коментарів:

 1. Дуже пізнавально, і дійсно правдоподібно.. Я будиночок свій і почала вишивати, щоб з часом мати власне житло - його поки немає, але обставини складаються таким чином, що це стало більш-менш реально..

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. успіху і вдалої покупки власного житла найближчим часом!!!

   Видалити
 2. Маяк вышивают обычно к переменам. У моей мамы эта примета работает 100%-но.
  "Почти идеальный" я начала вышивать буду "нормальной", а закончила уже с желанным пузиком. Сейчас вот все никак не могу дом закончить вышивать, пока живем на съемной квартире... :)

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую, мені цікаво було почитати. Так і захотілось щось вишити.

  ВідповістиВидалити